Чоловічий і жіночий мозок різні, навіть в утробі матері

Нове наукове дослідження показало, як подає (LifeSiteNews), що мозок немовлят, що народилися вже до народження (у лоні матері), показують значні відмінності між статями і, отже, перед будь-якими батьківськими або соціальними умовами.

У квітневому виданні за 2019 рік розвиваючої когнітивної нейробіології вийшла стаття під назвою «Статеві відмінності в функціональній зв’язності під час розвитку мозку плода», де деталізується авторське дослідження 118 новонароджених (70 хлопчиків, 48 дівчаток) у віці від 25,9 до 39,6 тижнів. Подивившись на 16 різних мереж мозку, вони виявили відмінності між чоловічими і жіночими плодами в функціональній зв’язності в гестаційному віці.

Вони прийшли до висновку: «ці спостереження підтверджують, що статевий диморфізм в функціональних системах мозку виникає під час вагітності людини.”

«Зокрема, у жіночих плодів спостерігалися великі зміни у функціональній зв’язності між підкірковими і кортикальними регіонами», – повідомили автори. «Це дослідження вперше показує, що розвиток мозку плода ФЗ [функціональний зв’язок] залежить від статі», – писали дослідники. Мережі, які вони знайшли в мізках ненароджених немовлят, як вони писали, є «будівельними блоками» для розвитку мозку в подальшому житті. Використовуючи МРТ новонароджених, вчені досліджували нейронні зв’язки або ФЗ в різних областях мозку плоду. Зв’язки, які вони виявили у ненароджених дівчаток, майже відсутні серед хлопчиків.

Дослідження уклало, що «диференціальний розвиток» ФЗ при вагітності в чоловічому і жіночому плодах, ймовірно, діє як провісник пов’язаних зі статтю відмінностей в зв’язності мозку, які спостерігаються протягом усього життя. Крім того, мережі мозку плода, що спостерігаються в цьому дослідженні, ймовірно, служать будівельними блоками для зароджуються неонатальних, дитячих і дорослих мереж. “

Доктор Леонард Сакс, лікар і психолог, написав в “Психології сьогодні”, що нове дослідження відповідає попереднім дослідженням, які показують що у новонароджених дівчаток значно більший обсяг мозку в префронтальної корі порівняно з хлопчиками. Він написав, що деякі з статевих відмінностей, знайдені дослідниками, «дійсно вражаючі.»

Дівчата показали відмінності, наприклад, в зв’язках в лівому мозочку, а також в інших областях мозку, в порівнянні з хлопчиками. Мозочок лежить біля основи черепа і грає важливу роль в моторному контролі. Він також може бути залучений в такі функції, як увага, мова і регулювання страху і задоволення.

В інтерв’ю CNA, Сакс сказав, що важливим у дослідженні є те, що воно показує, що статеві відмінності в розвитку мозку приходять ДО народження.

Люди не народжуються гендерами, а хлопчиком або дівчинкою

Сакс нагадав в статті «Психологія сьогодні», що професор Джудіт Батлер (американська філософ і письменниця, активним лоббістом  руху ЛГБТІ), яка не є вченим, була відзначена за її ідею про те, що «чоловічі» і «жіночі» категорії є соціальними конструкціями (гендерами). Він цитує Батлер, яка говорить, що «оскільки стать не є фактом, різні гендерні акти створюють [sic] ідею статі, і без цих актів взагалі не було б статі”.

Книга Батлер «Гендерні проблеми» протягом десятиліть була найвпливовішою серед прихильників трансгендеризму, які стверджували, що статеві відмінності обумовлені батьками і суспільними нормами.

Сакс пише, що нове дослідження піддає виниклій теорію гендеру сумніву, тому що воно фокусує результат на немовлят ДО народженням і таким чином ДО будь-якого впливу батьків або суспільства.

У той час як захисники трансгендерів приписують гендерні відмінності суспільним забобонам і нормам, для Сакс “дівчатка і хлопчики різні”, згідно CNA. Сакс вважає, що «дівчинка» і «хлопчик” є “значущими категоріями», які не є поданням або соціальною конструкцією.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *