Держпрограму з утвердження гендерної рівності необхідно ухвалити до 2016 року — Р.Сафіулін
Міністр України у справах сім’ї, молоді та спорту Равіль Сафіулін наголошує на необхідності розробки та ухвалення державної програми з утвердження гендерної рівності до 2016 року. Про це він сказав сьогодні під час Всеукраїнської наради з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків в українському суспільстві, повідомляє кореспондент УКРІНФОРМу.
«Забезпечення гендерної рівності є ключовою складовою євроінтеграційних цінностей та пріоритетним серед принципів соціальних перетворень у країні», — зазначив Р.Сафіулін.
Міністр нагадав про те, що рівність жінок і чоловіків юридично закріплена у Конституції України та регулюється низкою міжнародних документів, ратифікованих нашою країною, а також вітчизняними законодавчими актами. Ключові з них — Конвенція ООН про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок (1979 р.), Закон «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків» (2005), Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з ухваленням Закону України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків» (2008). 27 грудня 2006 року затверджено державну програму з утвердження гендерної рівності в українському суспільстві на період до 2010 року, на виконання якої в регіонах нашої держави розроблено та затверджено аналогічні програми.
За словами Равіля Сафіуліна, при 38 центральних органах виконавчої влади діють експертні робочі групи з впровадження гендерних підходів. Обласні координаційні ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку та протидії торгівлі людьми функціонують в усіх областях України, у 14 областях — призначено на громадських засадах радників голів облдержадміністрацій, у 17 областях — на громадських засадах створений та діє 21 гендерний центр. «Понад 500 громадських організацій працюють за гендерною тематикою сьогодні в Україні», — сказав міністр.
«За ініціативою громадськості та за участю представників влади різних рівнів здійснюється широка гендерна програма «Права жінок та дітей в Україні», яка складається з п’яти взаємопов’язаних проектів, що фінансуються Європейським Союзом. Загальний бюджет цього проекту — 14 мільйонів євро», — сказав Р.Сафіулін.
Урядовець також нагадав, що 21 січня 2010 року у Женеві на 45 сесії Комітету Організації Об’єднаних Націй з ліквідації всіх форм дискримінації жінок успішно пройшов захист об’єднаної шостої та сьомої періодичної доповіді України про виконання нашою державою положень Конвенції.
«Але в Україні існують прояви гендерної дискримінації у відкритій чи прихованій формі», — зазначив міністр. За його словами, низькою є представленість жінок у владних структурах, досі праця чоловіків цінується вище за працю жінок, нерівність впливає на стан здоров’я жінок і чоловіків, а соціально-економічні результати нерівності посилюються через гендерні стереотипи. «Так, заробітна плата жінок у середньому дорівнює 68,6% заробітної плати чоловіків. Жінки становлять 38% усіх підприємців, які займаються індивідуальною діяльністю», — констатував Р.Сафіулін.
«Нагальним завданням для України є прискорення гендерних перетворень», — підкреслив міністр у справах сім’ї, молоді та спорту. Серед шляхів такого прискорення він пропонує підвищення гендерної просвіти населення, створення Всеукраїнської телефонної «гарячої лінії» з питань гендерної рівності, вдосконалення системи державної статистики з питань дискримінації за ознакою статі. Крім того, на думку урядовця, необхідно створити механізм швидкого реагування на проблеми осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах через насильство у сім’ї чи дискримінацію за ознакою статі.
Джерело: www.ukrinform.ua
Увага : програма по гендерній рівності діє з 2007 до 2011 року. Зараз планується продовжувати.
Вартує лише подивитися, скільки підручників (які можна і скачати), було видано і наскільки все це продумано і фінансовано ПРООН.