Інформаційна кампанія за досягнення Цілей тисячоліття в галузі розвитку
У 2000 році на Саміті Тисячоліття в Нью Йорку Україна підписала Декларацію Тисячоліття і таким чином взяла на себе зобов’язання досягти Цілей Тисячоліття в галузі розвитку до 2015 року.
Кампанія «Україна 2015. Цілі розвитку тисячоліття» розпочалася 8 листопада 2007 року та продовжувалася впродовж року (2007-08). Її стратегія була спрямована на підвищення та поліпшення рівня громадської обізнаності щодо ЦРТ, надання інформації стосовно рівня досягнення Цілей Україною, проблемних питань та перешкод на шляху їх досягнення до 2015 року, популяризацію концепції ЦРТ та її важливості серед широкого кола громадян України.
Згідно зі стратегією кампанії, використовувалися друковані матеріали, аудіо та відео канали, зовнішні носії рекламної інформації (біг-борди та сіті-лайти для соціальної реклами), тощо.
Креативним та медіа-партнером проекту «Україна 2015. Цілі розвитку тисячоліття» є рекламна агенція TABASCO. Пропозиціям TABASCO було віддано перевагу у ході відкритого тендеру на Біржі соціальної реклами від Всеукраїнської рекламної коаліції.
В межах виконання цієї Кампанії, Представництво ООН в Україні виготовило інформаційний телевізійний ролик соціальної реклами «Цілі розвитку тисячоліття в Україні», його хронометраж 30 секунд. Сценарій ролику було спільно написано pro bono РА «ТАБАСКО Україна» за сприяння Програми розвитку ООН в Україні. Зйомки проводилися телевізійно-продюсерською студією «Сполучені Світи».
Зміст ролику розкриває основні українські Цілі розвитку тисячоліття, які є одними із пріоритетних напрямків щодо забезпечення подальшого розвитку людського потенціалу, визначених Урядом України до 2015 року.
Згідно з постановою Національної Ради з питань телебачення та радіомовлення, цей відео-ролик було визнано роликом «соціальної реклами». За підтримки Державного комітету телебачення і радіомовлення України його було показано в ефірах на 27 обласних телерадіокомпаніях по цілій Україні, а п’ять загальнонаціональних телеканалів відгукнулися на прохання Представництва ООН та поставили наш кліп в ротацію впродовж жовтня-грудня 2008 року, включно з такими каналами як «5-ий Канал», «TET», «Новий», «УТР», «Канал Культура». Дякуємо за підтримку!
Основними закликами кампанії були:
Несправедливий розподіл досягнень економічного зростання та збільшення різниці між доходами бідних та багатих може становити загрозу для цілісності всього суспільства.
Отже, важливо, щоб в Україні результати недавнього швидкого економічного зростання розподілялися більш рівномірно.
Насправді, більшість країн стикаються з таким самим завданням. Таким чином, надзвичайно важливим є негайно покращити прогрес щодо досягнення Цілей розвитку тисячоліття.
Саме тепер, ми посередині шляху стосовно часового виміру, але на жаль ще багато потрібно зробити для досягнення реальних результатів. Нам потрібна ця кампанія, щоб покращити роботу на багатьох фронтах.
Підписання Україною Декларації тисячоліття ООН є не тільки визнанням першочерговості розв’язання існуючих проблем людського розвитку та їх важливості для подальшого процвітання нації, але й ознакою прийняття державою відповідальності за стан і перспективи розвитку людського потенціалу. Настав час виконувати обіцянки!
У тісній співпраці з Урядом України, Агенції ООН добре усвідомлюють, що підвищення рівня громадської обізнаності щодо затверджених Цілей та питань національного розвитку України сприятиме досягненню кращого результату та забезпечить широку підтримку плану подальшого розвитку країни зі сторони українських громадян.
Ця кампанія допоможе визначити та впроваджувати довгострокові стратегії національного розвитку шляхом підвищення розуміння першочергових завдань Цілей всіма українцями та важливості впровадження негайних дій задля їх досягнення.
«Цілі тисячоліття не будуть досягнуті в ООН чи на наших заходах заради ООН. Ми в ООН можемо створити платформу для урядів, на якій вони беруться виконувати свої зобов’язання, але ми не можемо примушувати країни-члени ООН виконати свої обіцянки. Лише громадяни, парламенти, ЗМІ цих країн можуть притягнути свої уряди до відповідальності та вимагати кращих результатів в проведенні реформ, забезпеченні процвітання та сталого розвитку суспільства. Отже, поширюйте інформацію та вимагайте результатів!» — закликав Координатор системи ООН в Україні Френсіс О’Доннелл (на той час).
Для України визначено 6 Цілей Розвитку Тисячоліття: подолання бідності (Ціль 1), забезпечення якісної освіти впродовж життя (Ціль 2), забезпечення сталого розвитку довкілля (Ціль 3), поліпшення здоров’я матерів та зменшення дитячої смертності (Ціль 4), обмеження поширення ВІЛ-інфекції / СНІДу та туберкульозу і започаткування тенденції до скорочення їх масштабів (Ціль 5), забезпечення ґендерної рівності (Ціль 6). Кожна з цих цілей визначалася таким чином, щоб її можна було легко зрозуміти, легко виміряти.
«Насправді, цілі розвитку тисячоліття є основним орієнтиром, до якого має бути прив’язана програма дій Уряду. Першочергові завдання національного розвитку полягають в тому, щоб забезпечити збереження людського потенціалу в Україні та створити безпечне середовище для його подальшого розвитку», — сказав Заступник міністра економіки Валерій Мунтіян.
Всесвітня кампанія з досягнення Цілей Тисячоліття у сфері розвитку розпочалася у 2000 р. і зараз перебуває посередині на шляху до свого завершення. Уже можна сказати, що успіх кампанії є очевидним.
Водночас, в Україні є необхідність у новій хвилі інформаційно-просвітницької кампанії щодо досягнення Цілей Розвитку Тисячоліття.
Потреба в такій кампанії пов’язана з тим, що Агенції ООН спільно з Урядом України дуже добре усвідомлюють, що поліпшення рівня обізнаності та розуміння Цілей на всіх рівнях є надзвичайно важливим на шляху досягнення Цілей в нашій державі. Проведення інформаційної кампанії стане продовженням того діалогу, яке Агенції ООН провадять з Урядом України щодо відтворення Цілей у довготермінових стратегічних програмах національного розвитку держави та кращого інформування населення України про пріоритети Цілей.
Під час проведення прес-конференції 8 листопада 2007 року свою підтримку запланованій кампанії виказали Заступник Директора Українського Інституту науково-технічної та економічної інформації Людмила Мусіна, Завідувач відділу дослідження рівня життя населення Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України Людмила Черенько, лідер гурту «С.К.А.Й.» Олег Собчук.
Учасники презентації погодилися, що успіх кампанії великою мірою залежатиме від активного залучення представників всіх цільових груп, особливо державних лідерів, представників громадянського суспільства, приватного сектора, ЗМІ.
Діяльність в рамках запланованої кампанії спрямовуватиметься на те, щоби політики, урядовці, державні службовці, лідери, приватний сектор, академічні кола, ЗМІ, організації громадянського суспільства й широка громадськість звернули увагу на необхідність надання подальшої підтримки задля активного досягнення Цілей в Україні шляхом підвищення громадської обізнаності про ЦРТ та сприяння їх впровадженню.
Через спільні заходи з лобіювання, консультації основний акцент робився на підтримці подальшої розробки та запровадження Україною комплексних планів національного та регіонального розвитку та окремих заходів відповідно до ЦРТ та Світової Декларації Тисячоліття.