НАТО збільшує зусилля для забезпечення гендерної рівності
Північноатлантичний альянс упродовж останніх років значно збільшив зусилля для забезпечення прав жінок та гендерної рівності не тільки в рамках організації, а й загалом у світі. Про це повідомила заступник помічника Генерального секретаря НАТО з питань громадської дипломатії Стефані Бабст під час прямого відеовключення Київ-Брюссель.
«Альянс зробив дуже великий внесок у захист жінок у світі», — наголосила С.Бабст. По-перше, за її словами, НАТО змінило стратегічний мандат: з’явився кодекс поведінки військового персоналу. «Будь-який військовослужбовець, який відбуває в місію під мандатом НАТО, повинен дотримуватися дуже жорсткого коду поведінки, що передбачає, передусім, захист жінок та дітей у визначеній зоні проведення операцій», — пояснила представник штабу НАТО. «По-друге, ми включили гендерні перспективи в процес військового планування в масштабах усього Альянсу. По-третє, в освітніх навчальних закладах для офіцерів НАТО введена спеціальна підготовка з гендерних питань, у тому числі, вивчення резолюції РБ ООН 1325 щодо жінок, миру й безпеки», — зазначила Стефані Бабст.
До того ж, за її словами, в командному складі Міжнародних сил сприяння безпеці в Афганістані (ISAF) введені спеціальні посади радників з гендерних питань. «Це необхідно для того, аби працювати з афганськими жінками, розуміти їхні потреби. З практичної точки зору — саме ці люди їздять до афганських селищ та розмовляють з жінками, контактують із жіночими організаціями, намагаються допомогти їм отримати більше прав та можливостей на місцевому та федеральному рівнях», — пояснила С.Бабст. У зв’язку з цим вона зауважила, що НАТО наразі відчуває дефіцит у підготовлених фахівцях, які б могли надавати кваліфіковану допомогу в розв’язанні проблем жінок, які проживають у зонах воєнних конфліктів.
Представник Альянсу також зазначила: керівництво НАТО в Брюсселі обмірковує можливості інтеграції зусиль у контексті гендерних питань у процес боротьби з торгівлею людьми як у Європі, так і за її межами. «Це ще одна сфера, до якої ми можемо долучитися в цьому плані», — зазначила заступник помічника Генерального секретаря НАТО з питань громадської дипломатії.