Спочатку гендер, а потім трансгендер

Однією з головних причин нерозуміння та упередженого ставлення до трансгендерних людей є брак інформації про них.

Натомість серед населення розповсюджені міфи та стереотипи, що мають дуже мало спільного з реальністю. Тому важливим завданням є інформування суспільства про справжній стан справ стосовно цих людей.

Для цього громадська організація «Інсайт» вжила ряд заходів, зокрема було видано брошуру з основних понять гендеру та трансгендеру, було проведено акцію на День пам’яті трансгендерів 20 листопада 2008 р., також члени організації співпрацювали із ЗМІ при підготовці статей та відео сюжетів (у тому числі Медіа-кіноклуб «На сіновалі»: демонстрація фільму «Чуже тіло», стаття «Чужі серед своїх» у журналі Diva, програма «Правда життя» на каналі НТН та ін.), що стосуються трансгендерів.

Крім того, зараз «Інсайт» проводить дослідження ситуації трансгендерів в Україні, що має на меті шляхом опитування конкретних людей зібрати матеріал щодо їх потреб та проблем у контексті трансгендерних особливостей.

Зауважимо, що це перше подібне дослідження в Україні – на сьогоднішній день ні кількісних, ані якісних даних про стан цієї категорії людей в нашій державі немає. На базі отриманої в ході дослідження інформації планується розробити та провести в життя адвокаційну програму, спрямовану на захист прав людей з трансгендерною ідентичністю.

Щодо специфічних послуг для самих трансгендерних людей, «Інсайт» надає безкоштовні юридичні консультації, раз в місяць консультації психолога та ендокринолога.

Крім того, тут можуть порадити, до яких спеціалістів краще звернутися у разі потребита, за необхідністю, нададуть супровід. Також на сайті організації є окремий розділ, де можна почитати про різні аспекти трансгендерності. Нарешті, ми можемо порадити транс сексуалам звернутися до поштової конференції TGrus, створеної з метою допомоги таким людям під час переходу, а також для спілкування та обміну інформацією з транс гендерних питань.

Про те, як підписатися на цю конференцію, можна прочитати на веб-сторінці її модератора Лени. Також перелік сайтів, де можна отримати інформацію стосовно трансгендерності, наведено у додатку до брошури «Пол, гендер и трансгендер».

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *