Євросоюз підкине ще трохи грошенят для забезпечення гендерної рівності в Україні

Як випливає з даних порталу розміщення державних грантів загальноєвропейських структур, Європейська комісія опублікувала попередню заявку на розміщення тендеру, в рамках якого будуть обрані підрядники для реалізації програми підвищення гендерної рівності та поліпшення становища жінок на Україні.

Як випливає з опису проекту, Єврокомісія збирається розвивати “законодавство і інститути держави” для запобігання насильству над жінками, особливо в зонах збройних конфліктів. Всього на гранти в рамках програми структури ЄС мають намір виділити близько двох мільйонів євро. Примітно, що паралельно також опублікований і відкритий тендер Комісії з питань гендерної рівності та положення жінок ООН, в рамках якого збираються вивчати “функціональні механізми реалізації гендерної політики” в Україні.

Слід зазначити, що в кінці 2017 року Верховна рада якраз прийняла низку змін в кримінальне та адміністративне законодавство, що посилюють покарання в разі застосування насильства по відношенню до жінок. Все це відбувається в рамках виконання так званої Стамбульської конвенції (точна назва – Конвенція Ради Європи про боротьбу з насильством щодо жінок та домашнім насильством), в рамках якої передбачається, що держава, яка підписала і ратифікувала документ, має вжити конкретних заходів проти домашнього насильства і насильства по відношенню до жінок.

Разом з тим, як відзначають експерти, при наявному паралічі та корумпованості української правоохоронної системи виконання положення нового законодавства навряд чи буде ефективним. При цьому прийняття такого роду законів відображає досить послідовний тренд про перенесення на український ґрунт всього комплексу європейських “антидискримінаційних” законів, і можна цілком обґрунтовано припустити, що на черзі можуть виявитися і закони про захист прав ЛГБТ-спільноти, про що попереджає громадськість України.

Попри те, прийняті закони практично ніяк не позначаються на реальному стані жінок в країні, який погіршується, непрямою ознакою чого є і істотний розрив в рівні зайнятості населення. Як випливає з офіційних даних Державної служби зайнятості України, в січні – листопаді 2017 року рівень зайнятості серед чоловіків був більш ніж на 10% вищим, ніж серед жінок, – 61,4% і 51,7% відповідно.

Найболючішим фактором залишається для українських жінок і сумне звання України центром “секс-туризму”, яке країна утримує в останні роки. Українські ЗМІ постійно повідомляють про перекриття тих чи інших каналів торгівлі людьми, в числі яких одне з перших місць займає саме вивезення українських дівчат за кордон для заняття проституцією. Примітно, що навіть в повідомленнях місцевих офіційних органів, зокрема Національної поліції, в Україні щомісяця присікається кілька каналів торгівлі “живим товаром”, а виїзд українських дівчат на заробітки в сфері ескорту і “секс-індустрії” істотно збільшився після введення безвізового режиму з країнами ЄС.

Чергове окозамилювання. Соціальна рівність чоловіків і жінок – це одне, а гендерна політика, яку просувають під цим “соусом” – цілком інше.

Семья под покровом Богородицы

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *